انواع سردخانه‌ها و موارد استفاده آنهاانواع سردخانه‌ها - بازرگانی گرام - تجهیزات سرمایشی برودتی

نوشته شده توسط: تیم تولید محتوای گرام
7 ماه قبل
183 بازدید

انواع سردخانه‌ها

انواع سردخانه‌ها، یکی از اصلی‌ترین موارد برای صنایعی است که با مواد فاسد شدنی محصولات کشاورزی و غذایی سروکار دارند. در این سردخانه‌ها دما، رطوبت و دیگر مواردی که برای نگهداری و جلوگیری از فاسد شدن مواد لازم است، رعایت می‌شود. سردخانه‌ها به قدری مهم هستند که یکی از معیار‌های رشد در فناوری یک کشور به حساب می‌آیند.

سردخانه‌ها انواع زیادی دارند. در انواع دمای زیر صفر و بالای صفر، تاسیس شده به صورت ثابت یا قابل حمل هستند. با توجه به مواردی که در سردخانه انبار می‌شود، موارد بالا تغییر می‌کند. مورد دیگری که در انواع سردخانه‌ها می‌شود به سردخانه‌های تک مداره و دو مداره اشاره کرد. سردخانه‌های دو مداره، قابلیت عملکردی مشابه هر دو سردحانه (بالای صفر و زیر صفر درجه سانتی گراد) را دارد که در ادامه متن بیش‌تر در این باره توضیح خواهیم داد.

 

انواع سردخانه‌ها سردخانه زیر صفر درجه

این سردخانه‌ها، سردخانه انجماد نیز نامیده می‌شوند. دمای سردخانه‌های زیر صفر درجه بین ۱۲- تا ۲۳- درجه سانتی گراد زیر صفر است ولی دمای معمول برای این سردخانه‌ها ۱۸- درجه سانتی گراد است. موارد استفاده از این سردخانه‌ها شامل انجماد گوشت، انجماد مرغ، ماهی و برخی محصولات کشاورزی است.

سردخانه زیر صفر

سردخانه زیر صفر

 

سردخانه بالای صفر درجه

در سردخانه‌هایی که درجه دمای بالای صفر هستند، معمولا مواردی مانند محصولات کشاورزی و دارو نگهداری می‌شود. در سردخانه‌های بالای صفر، مواد به صورت موقت  نگهداری می‌شوند. مدت زمانی که برای انبار کردن موادی که برای مدت زمان کوتاه‌ در سردخانه نگهداری می‌شوند، حداکثر ۱۵ روز است. معمولا در این مدت مواد انبار شده، به تدریج اضافه شده یا از آن کاسته می‌شود و به صورت مداوم در سردخانه نگهداری نمی‌شوند. دمای این نوع از سردخانه‌ها بین +۱ تا +۴ درجه سانتی گراد بالای صفر است.

سردخانه بالای صفر

سردخانه بالای صفر

 

سردخانه‌های دومداره

همانطور که گفته شد، سردخانه‌های دو مداره ترکیبی از دو نوع سردخانه با دمای زیر صفر و بالای صفر است. این سردخانه‌ها امکان تغییر دما را از دمای زیر صفر درجه سانتی گراد تا بالای صفر درجه سانتی گراد را دارد. ولی باید توجه داشت که با توجه به این قابلیت لازم است که بعد از هر بار تخلیه مواد انبار شده در سردخانه، سردخانه به صورت کامل ضد عفونی شده و شسته شود تا سردخانه آلوده نشده و بو نگیرد.

اجزای سردخانه‌ها

مهم‌ترین قسمت‌ سردخانه را کمپرسور، کندانسور و اوپراتور یا تبخیر کننده و شیر انبساط‌های آن است.

کمپرسور

کمپرسور یکی از مهمترین بخش‌های سردخانه است که وظیفه آن فشرده سازی گاز‌ها مورد استفاده است، این گاز‌ها در زمان عمل فشرده‌سازی دمای گاز نیز افزایش پیدا می‌کند.

کندانسور

وظیفه این قسمت تبدیل گاز به مبرد مایه است و ما بین اتصال بین کمپرسور و شیر انبساط است. این قطعه گاز گرم شده از فعالیت کمپرسور را خنک می‌کند.

اوپراتور

اوپراتور یا دمنده، به عنوان خنک کننده در اتاقک سردخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عبارتی، گاز سردی که از کندانسور به شیر انبساط وارد اتاقک شده و توسط اوپراتور در فضای سردخانه پخش می‌شود.

 

برای مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

 

برچسب‌ها, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *